VIDEO: Tauno Kangro sai lõpuks valmis kaua oodatud skulptuuri "Kalev tuleb koju" - Kalevi Panorama
 

VIDEO: Tauno Kangro sai lõpuks valmis kaua oodatud skulptuuri “Kalev tuleb koju”

10.07.2018

VIDEO: Tauno Kangro sai lõpuks valmis kaua oodatud skulptuuri “Kalev tuleb koju”

10.07.2018

Kalevi Panorama käis külas skulptor Tauno Kangro stuudios. Kangro rääkis oma ajaloohuvist, lähedasest suhtest rahvuseepostega ning Kalevi Panoramas ilutsema hakkavast “Kalev tuleb koju” skulptuurist.

Kalevi Panorama uusarendust juhtiva Tycoon OÜ asutaja Juri Petrov rääkis, miks ta otsustas koostööd tegema hakata just Kangroga ning mis seob antud skulptuuri lugu ja Kalevi Panorama olemust.

Lisaks videointervjuule rääkis Kangro juttu ka kaamera taga, millest olulisema nüüd ka teieni edastame.

 

Olete karjääri jooksul valmistanud sadu skulptuure. Mille poolest on “Kalev tuleb koju” eriline?

 

Esiteks terve see idee: Kalevipoeg kui Eesti eepose traagiline kangelane on jõudnud maailma otsa ning seal mõistmiseni, et tegelikult on kodu see kõige parem paik. Mulle väga meeldib see mõte, et inimene peab ringi rändama, avastama uusi maid, looma suhteid naabritega ja suhtlema kõigiga, ent lõpuks peab tulema tagasi koju, mis on igaühele parim koht kus viibida. Sellest sõnumist tekkis ka kandev mõte luua selline skulptuur.

Rääkige natukene skulptuuri parameetritest.

 

Kokku tuleb see veidi alla kahe meetri. Sinna sisse peab arvestama graniidist aluse, mis on metallkarkassi peal, et oleks lennujaama transportimisel lihtsam. Postament ise kaalub umbes 200 kg ja pronksist taies 150 kg. Aega on raske hinnata, sest kõige olulisem on idee. Teinekord võib aastaid millegi kallal nokitseda, ent kui algmõte on kehv, ei tule sellest midagi välja. Idee on alati kandev jõud, valmimisprotsess ise on juba kiire. Tehniliselt läks pronksivalu mõned kuud ja siis veel mõned kuud modelleerimist, ent see pole määrav. Väärtustada tuleb ideed!

Kuidas Te kunstnikuna Kalevi Panorama arhitektuurilahendust hindate?

 

Väga positiivselt, asukoht on suurepärane. Teinekord läheb nii, et arhitektuur võib küll ilus olla, ent ei sobi kuidagi ümbritsevasse keskkonda. Kalevi Panorama on modernne ja huvitava liigendusega ning tõepoolest sobib sinna paika ideaalselt. Kui hooned on lõpuks valmis, soovin seal fuajeedes korraldada näituse eeposte teemal: Kalevipoeg, Linda, Suur Tõll, vana Kalev ja teised.

[contact-form-7 404 "Not Found"]